top logo
LE Radio është një Spanja radio stacioni në internet. Radio, e cila mori në verën e 1998 me dy transmetues. Fuqia e të dy ishte minimale dhe projekti u braktis vitin e ardhshëm. Megjithatë, stacioni vazhdoi transmetimin në distancë saj minimale nga ditët e para të korrikut të atij viti nga 10 jam në 2 pm dhe 4 në 8 në 10 pm e hëna deri të dielën. Stacioni, quajtur në parimet e saj derisa Radio zhdukja e tij gur (mësuesit Emri shpikës në Aventurat e Tintin) emetuar kryesisht muzikë rrezatuar nga radiot e tjera. E shkatërrimit të radio është bërë për të ndaluar përfshirjen time në çështjet ligjore dhe, siç thashë më parë, varg e saj të ulët. Shkurt 2013 Në pasionin tim të vjetër për radio u shfaq përsëri në mundësinë e lëshimit në internet. Në 15 të atij muaji filloi lëshimin Laszlo & Rrezja Edgar (emrat e marrë nga dy karaktere komike), shkurtuar nga qershor të këtij viti, si rreze LE (inicialet e emrave të dy karaktere) për të bërë një emër të mirë mend për dëgjuesit. Audienca u rrit dhe ne dëgjojmë nga antipode dhe të gjithë Amerikën. që nga maj i është bashkuar një partner i cili regjistron wedges dhe futet në programin muzikore programs.Radio javor që transmeton pop, shkëmb dhe lajme çdo orë. LE Radio adresa e internetit zyrtare është www.leradio.webpin.com
Radio
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Spain : Radio ]