Phoenix FM është një televizion radio stacion grup në 98.0 FM për Brentwood dhe Billericay, Essex, Mbretëria e Bashkuar për më tepër në përputhje me anë të Shoutcast dhe Tinychat.

Phoenix FM ishte përshtatur në gusht 1996 si “Phoenix” me pikën e sjellë një tjetër lagje të bazuar administratën radio i grupit të Brentwood, Billericay dhe territore që përfshijnë.

Në prill 1999 stacioni transformuar emrin e vet nga “Phoenix” në “Phoenix FM”. Phoenix FM gjithashtu lëvizur kampin tonë bazë nga zyrat e informacionit turistik Brentwood Borough Këshillit në Ongar Road në një tjetër shtëpi në Qendrën vetmuar Arteve në Shenfield Road.

Në qershor 2001 ne u kthye në stacionin e parë në grup, dhe një nga stacionet e para në Britani të Madhe, të derdhet programet në internet.

Phoenix FM lëvizur për të improvizuar tonë të tretë në shtëpi në dhjetor 2001 - Hutton plepin shtëpizë në Shenfiel

Phoenix FM UK adresa faqen zyrtare është www.phoenixfm.com

Phoenix FM UK
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ UK : Phoenix FM UK ]