Everest Radio themeluar në mars 9, 2011. Qëllimi Everest Radio kryesor është të sigurojë non-stop 24/7 jetojnë Nepalisht argëtuese muzikore e gjithë bota. Everest Radio është shumë popullor në të gjithë vendin për programin e saj të cilësisë si lokale klasik Top Pop 20 Bollywood Hollywood dhe shumë më tepër, promovimin e gjuhës dhe kulturës.

Faqen zyrtare Everest Radio është www.everestradio.com

Everest Radio
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Nepal : Everest Radio ]