top logo
Së pari kanal industriale stereo - Rb2- filloi duke punuar brenda 04 1992 si një autoritetet fillojnë sipërmarrje për të gjetur zgjidhje për të balancuar nga shpenzimet në rritje përmes marketingut. Pika në fillim përdoret ndonjë transmetues 100-vat, kushdo që mbrojtja zgjeruar 50 km rreth kryeqytetit, Gaborone, megjithatë, radio, quajtur "FM 103" (nga paraprak frekuenca e saj partiake Gaborone), janë tani në gjendje për të gjithmonë të tuned në mënyrë që në të gjithë vendin.
Si një kanal industrial, kjo gjeneron të ardhura pak lidhur me vet. Si pasojë, një shërbime të shkëlqyera dokumentimin për reklama, si dhe do të marrin zhvillim të sponsorizuar e cila mund të realizohet ndoshta në studio apo ndoshta me pozita shfrytëzuar një Transmetimit Truck jashtme.
Adresa zyrtare e internetit është www.dib.gov.bw
Radio Botsvana 2
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Mix : Radio Botsvana 2 ]