Monte Carlo 2 (MC 2) is the second Italian-speaking station associated with RMC Radio Monte Carlo Network broadcasting in Italy and Monaco. RMC 2 is a live online [gjuhë] radio in Italy . RMC 2 transmetim 24 orë program të jetojnë në internet. RMC 2 vision is to represent Italian culture globally, the company targeting the listeners who speak french and live both inside the country and abroad. RMC 2 are committed to promote Italian Culture, Muzikë, Lajm, Trashëgim, Turizëm dhe shumë më tepër me stacionin e tyre.

Faqja zyrtare: www.radiomontecarlo.net

RMC 2
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Itali : RMC 2 ]