Kush mendon përsëri në vitet '70, kujton sidomos nga grupe si ABBA dhe AC / DC, të fundeve zile ose këpucë platformë. Me James Brown dhe Bob Marley dhe Reggae radio morën triumfet dhe lidhjet e tyre si Deep Purple, Black Sabbath dhe Uriah Heep siguruar një entuziazëm vazhdimisht në rritje për Heavy Metal. Për këtë qëllim, nën-zhanret e re u shfaq, si “Glam Rock” ose “Disco Pop”. Stream radio savs 70er paraqet Hits më të mëdha super e 70 i Bachmann Turner lodh për Sweet, nga Electric Lehta Orkestra për Cat Stevens nga Boney M në Bee Gees!

Radio savs adresa 70er zyrtare e internetit është www.saw-musikwelt.de

Radio savs 70er
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Germany : Radio savs 70er ]