Transmeton Radio Kukësi nga Kukësi e cila filloi në maj 1959 dhe si data zyrtare ishte vendosur në atë kohë 16 Tetor 1959. Radio Kukësi transmetuar me fuqinë e 1 KW në 1969 dhe forcohet nga 16 Transmetues KW me 245 metra e valë të mesme dhe valë të shkurtër 45.5 m. Një nga arritjet e saj është regjistruar në 1999 kur ajo transmeton 24 orë në ditë, duke u bërë radion e parë të krizës moment dhe inkurajimin fitore në luftën për çlirimin e Kosovës dhe më pas vazhduan.
Radio Kukësi adresa faqen zyrtare është www.radiokukesi.al
Radio Kukesi
speakermuzikëspeaker
Ju lutemi të prisni për 10-20 sekonda Radio është loading ...

Na dërgoni problemi juaj


[ Albania : Radio Kukesi ]